Gelişen video kayıt teknolojileri ile birlikte kullanıcıların yaşadığı problemlerden biri olan bilgisayarda video takılma sorunu birçok kişinin canını fazlasıyla sıkıyor bu aralar. Bazı kullanıcılar bilgisayarına format atmadan önce bu tür bir sorun yaşamadığını belirtiyor olsa da bu sorunun çözümü için bugün sizlere basit ama etkili bir çözüm sunacağım.

Bilgisayarda Video Takılma Sorunu

Bilgisayarda video takılma sorunu, genellikle HD bir videoyu oynatınca meydana gelen ve kullanıcıların canını sıkan sorunlardan biri olarak sıkça karşımıza çıkıyor. Bilgisayarda video takılma sorunu için sizlere “KMPlayer” adlı programdan söz edeceğim.

Bilgisayarda video takılma sorunu için en pratik çözümlerden biri olan “KMPlayer” adlı programı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Windows 64 bit sürümü için paylaştığım ve ücretsiz  olarak sunulan bu programın farklı sürümleri için KMPlayer internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Programı indirip bilgisayarınıza kurduğunuzda aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

Yukarıda belirttiğim üzere programın sol üst köşesinden açılan menü üzerindeki “Ayarlar” sekmesine tıklayın.

Ayarlar sekmesine tıkladığınızda yukarıda göreceğiniz menüden öncelikle birinci adımda gösterilen “Çıkış” sekmesine ve sağında belirecek olan menüden ikinci adımdaki “Video Karıştırma İşleyicisi 9 (çevrilmeden)” seçeneğine tıklayın.

Yaptığınız bu seçimlerin ardından değişiklikleri uygulayın ve programı yeniden başlatın. Program yeniden başladığında izlemek istediğiniz görüntü dosyasını açın. Bilgisayarda video takılma sorunundan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Tüm bunlara ilave olarak bilgisayar performansınızı artırmak için daha önce paylaştığım “Bilgisayarınızı para harcamadan hızlandırın!” makalesi ile birlikte “Kolay ve Ücretsiz Virüs Temizleme” başlıklı makaleyi incelemenizi tavsiye ederim.

Konuya ilişkin olarak yorumlarınızı aşağıda paylaşabilir, içeriğe katkı sağlayabilirsiniz.

Son olarak, yaşadığınız sorunun çözümüne katkıda bulunduysa bu içeriği arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com

5 yorum

Mert · 5 Ekim 2020 10:26 tarihinde

Çok teşekkürler gerçekten işe yaradı bu sorunu uzun zamandır çözmeye çalışıyordum

Süleyman · 11 Ağustos 2020 11:18 tarihinde

Merhaba, yardımınız için teşekkürler. Bu program ile anlattığınız yöntemi uygulayarak harici diskteki filmleri takılmadan izleyebiliyorum. Ancak internet sitelerindeki video içerikler için de aynı sorunum var. Örneğin youtube videoları da takılıyor. Notebook, lenovo L340 ekran kartı sürücüsü güncel, yılbaşında aldım bu sorunu önceden yaşamıyordum, 1 audır var, sebebi ne olabilir?

    selami · 11 Ağustos 2020 13:34 tarihinde

    söz ettiğin sorun bağlantı kaynaklı görünüyor bence önce internet servis sağlayıcın ile bu konuyu görüş sonra sitedeki kablosuz bağlantınızı hızlandırın başlıklı makaleyi incele.

Harun · 13 Mayıs 2020 18:14 tarihinde

Kralsin gercekteb programla cozdum cok sagol adamm

MMT · 8 Mayıs 2020 06:16 tarihinde

COK FAYDALI YAZILAR TŞK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir