Hotmail güncel POP3 ve SMTP ayarları yapabilmeniz için birtakım bilgileri ilgili ekranlara girmek zorundasınız. Bugün sizlere Hotmail hesabınız için güncel POP3 ve SMTP ayarları ile mail adresinizi nasıl kullanabileceğinizden söz edeceğim.

İnternet üzerinden yapılan Hotmail güncel POP3 ve SMTP ayarları konusundaki sorgulamalarda çoğunlukla eski ve hatalı sonuçlar bulunuyor. Bu karmaşıklığın önüne geçebilmek için doğrudan Microsoft tarafından sağlanan aşağıdaki bilgileri ilgili alanlara girmeniz durumunda sorunsuz olarak posta istemcinizi kullanabileceksiniz.

Hotmail adresiniz için gerekli bilgileri tanımlamadan önce hesabınız için gerekli izinleri tanımladığınızdan emin olmanız gerekiyor. Öncelikle aşağıdaki adımları takip ederek hesabınızı hazır hale getirin:

HOTMAIL POP3 VE SMTP KULLANIM İZNİ

1) e-Posta > Ayarlar > Tüm Outlook ayarlarını görüntüle

2) POP ve IMAP altında bulunan “Cihazların ve uygulamaların POP kullanmasına izin ver” başlığında Evet’i seçin.

3) Kaydet’i seçin>

Yukarıdaki ayarları başarıyla tamamladıysanız aşağıdaki bilgileri e-posta istemcinize tanımlayarak ayarları tamamlayabilirsiniz.

HOTMAIL GÜNCEL POP3 VE SMTP AYARLARI

IMAP sunucu adı: Outlook.office365.com

IMAP bağlantı noktası: 993

IMAP şifreleme yöntemi: TLS

POP sunucusu adı: Outlook.office365.com

POP bağlantı noktası: 995

POP şifreleme yöntemi: TLS

SMTP sunucusu adı: SMTP.office365.com

SMTP bağlantı noktası: 587

SMTP şifreleme yöntemi: STARTTLS

Tüm bu ayarların yanı sıra bilgisayarınızdan izinsiz posta gönderimini önlemek ve istenmeyen yazılımlara karşı tarama yapmak için Kolay ve Ücretsiz Virüs Temizleme adlı yazıyı da okumanızı ayrıca öneririm.

Kaynak: Outlook.com

Siteyi desteklemek ve çevrenize yardımcı olmak için lütfen aşağıdaki butonlardan dilediğinizi kullanarak içeriği paylaşın:

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir