Bugün elektrik hattından internet aktarım yöntemi ile internet hızlandırma sorununu çözüyoruz. Bu konuda; ev ve iş yerlerinde, Wi-Fi sinyallerinin çekmediği kör noktaları nasıl canlandırarak internet hızlandırma yapabileceğinizden söz edeceğim. Elbette bu konuda modemin yerini değiştirme imkanına sahip olanlar şanslı. Peki ya diğerleri? Kimi kullanıcılar internet hızlandırma için anteni güçlendiren çeşitli şehir efsaneleri ile mücadele ediyor. Kimileri ise internet hızlandırma için çirkin kablo görüntülerine maruz kalıyor. Peki ya elektrik hattından internet aktararak internet hızlandırma çözümünü hiç düşündünüz mü?

Elektrik hattından internet hızlandırma yöntemi ile duvarlardaki elektrik hattı üzerinden iletim sağlayan powerline adaptörleri daha önce sosyal medya hesaplarımdan paylaşmıştım. Bu konuda gelen onlarca soruya bu yazıyla yanıt vermek istedim. Bugün TP-Link tarafından üretilen bir üründen söz edeceğim. Piyasada birçok adaptör var ancak diğerlerine göre oldukça yüksek performans sağlayan bir ürün dikkatimi çekti:

TP-Link TL-WPA8630P

Size söz edeceğim cihaz, TP-Link TL-WPA8630P model powerline adaptör. Bu ürün esnek kullanıma imkan tanıyan yapısı ile oldukça kullanışlı.

Ürün, iletişimi sağlayan iki cihaz ve bu cihazların veri aktarımında kullanılmak üzere iki adet iki metrelik ethernet kablosuyla birlikte geliyor.

Tasarım ve malzeme kalitesi yönünden oldukça başarılı olsa cihaz içinde barındırdığı gelişmiş donanım özellikleri nedeniyle biraz iri yapıda. TP-Link, adaptörlerin kullandığı prizi işgal etmemesi adına iki cihazın üzerinde birer prize yer vermiş ve kullanışlı yapısına katkı sağlamış.

Router üzerinde bir adet ethernet portu bulunurken, dağıtımı sağlayacak olan karşı cihazın altında ise üç adet ethernet portu yer alıyor.

2.4 GHz ve 5 GHz ağlara bağlanabilme özelliğine sahip olan cihaz çevrenizdeki sinyal kirliliğinin önüne geçerek yüksek performans sağlıyor. Eğer yüksek hızlı internete sahipseniz ve bu hızınızı bulunduğunuz ortamın her noktasında kesintisiz yaşamak istiyorsanız bu ikili işinizi fazlasıyla görecektir.

Ürün, kolay kurulum özelliğiyle de dikkatimi çekti. Router ile yapılan ilk bağlantının ardından cihazdaki pair butonuna bastıktan sonra karşı cihazdaki aynı butona basmanız kurulumun için yeterli oluyor. Söz konusu pair butonuyla cihazların birbiri ile eşleşmesini gerçekleştirebileceğiniz gibi ilave powerline adaptörlerle de ağınızı kolayca genişletme imkanına sahip oluyorsunuz.

Cihazın sahip olduğu Android ve iOS uyumlu mobil desteği ise ağınızı yönetme ve güvenlik gibi birtakım özelliklere erişim imkanı sağlıyor.

Elektrik hattından internet bağlantısını hızlandırmanın yanı sıra ücretsiz olarak bilgisayarınızın hızını artırma yönteminden de söz ettim. Bunun için “Bilgisayarınızı para harcamadan hızlandırın!” başlıklı makalemi de ayrıca okumanızı öneririm.

Kalın sağlıcakla…

Siteyi desteklemek ve çevrenize yardımcı olmak için lütfen aşağıdaki butonlardan dilediğinizi kullanarak içeriği paylaşın:

1 yorum

Serkan Şeker · 21 Temmuz 2018 13:13 tarihinde

fiyatı yüksek ama kaliteli bir ürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir