Photoshop CC son kullanılan dosyalar nasıl temizlenir sorusu şu sıralar internette sıkça arananlar arasında. Bu sorun için yanıt ise henüz verilmemiş. Hal böyle olunca basit bir yazı ile bu pratik çözümü size aktarmak istedim.

Fotoğraf denince akla gelen ilk uygulamalardan biri olan Adobe Photoshop CC içerisinde birçok kullanışlı özellik barındırıyor. Yapılan çalışmalardan bir süre sonra gereksiz ve çöp gibi duran son kullanılan dosyalar, programı her açtığınızda karşınızda görünmeye başlar. Bugün, son günlerde bana sıkça sorulan sorulardan biri olan “Photoshop CC son kullanılan dosyalar nasıl temizlenir?” sorusunun pratik çözümünü paylaşacağım.

Adobe Photoshop CC programını ilk açtığınızda aşağıdaki gibi bir ekranla ve içerisinde bulunan gereksiz son kullanılan dosyalar ile karşılaşırsınız.

İnternette birçok yerde aranan ancak çözümü bulunamayan Photoshop CC son kullanılan dosyalar nasıl temizlenir için aslında oldukça basit bir çözüm mevcut. Aşağıdaki görselde göreceğiniz üzere “Dosya” menüsü altında bulunan “Son Kullanılanı Aç” seçeneği altındaki “Son Kullanılan Dosyaları Temizle” başlığına tıkladığınızda ana ekranda görünen en son dosyaların temizlendiğini göreceksiniz.

Görselde belirttiğim gibi  adımları takip ettiğinizde Photoshop CC son kullanılan dosyalar nasıl temizlenir sorusundan kolayca kurtulacaksınız.

 

Content Protection by DMCA.com

7 yorum

jack · 25 Şubat 2020 21:36 tarihinde

thanks bro

ahmet · 13 Aralık 2019 16:47 tarihinde

tamamek kapatma var (düzenle-tercihler-genel-ANASAYFA EKRANINI DEVRE DIŞI BIRAK kutucuğunu işaretleyip tamam deyin

Mahir · 19 Haziran 2019 11:10 tarihinde

Arkadaşlar sitede anlatılan çözüm şu aşamada en mantıklı olanı. Tamamen kapatma seçeneğini photoshop şu an için sunmuyor.

Nurettin · 19 Haziran 2019 00:54 tarihinde

bu çözüm değilki sadece geçmişi silmek,oysa önceki sürümlerinde son kullanılanları göstermeme seçeneğini tercihler üzerinden seçebiliyorduk..bu 2019 sürüm de öyle bir seçenek göremedim..

  Mesut · 19 Haziran 2019 08:40 tarihinde

  ps 2019 için son kullanılan dosyaları temizleme ile ilgili bilgiler için öncelikle teşekkür ederim açıkçası işime yaradı ancak arkadaşın dediği gibi keşke adobe 2019 sürümü için bu seçeneği tamamen kapatma imkanı sunsaydı

   Resit · 30 Ekim 2019 23:54 tarihinde

   Ben bu sekilde yaptigim zaman Photoshop bir hatayla karsilarsi ve program kapatilacak mesaji aliyorum ve program kapatiliyor. Cozumu de yok sanirim

    sinan · 1 Kasım 2019 22:03 tarihinde

    sendeki program ile ilgili bir soruna benziyor sitedeki yöntemi uygulayınca bende sorun olmadan temizledi dosyaları. programını tekrar kurmayı dene.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir